fbpx
Trade Partners Sweden logo Trade Partners Sweden logo

Helena Waker, CEO

Helena är CEO för Trade Partners Sweden och Stockholm Fashion District.

helena@tradepartners.se

+46 (0)70 607 08 34

Vanessa Leporati, Chairperson

Vanessa är ordförande för Trade Partners Sweden och Stockholm Fashion District.

vanessa@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 471 83 40

Anna-Karin Abdon, Förbundsjurist

Anna-Karin är förbundsjurist för Trade Partners Sweden.

info@abdonlaw.se

Katarina Wåhlberg, Head of Customer Relations

Katarina är kundansvarig för Stockholm Showroom och Stockholm Shoe House samt kontaktperson för uthyrning av showrooms.

Projektansvarig för:
Trends & Orders
Inköpsdagar i Stockholm Shoe House

katarina@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 090 42 48

Amanda Heldring, Project Manager

Amanda är projektledare för Stockholm Fashion Districts mässor och event.

Projektansvarig för:
Fashion Week Trade
Nordic Fabric Fair
Textile Day
Inköpsdagar i Varberg

amanda@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 852 77 20

Ebba Hultberg, Project and Member Success Manager

Ebba ansvarar för Trade Partners Swedens medlemmar.

Projektansvarig för:
Trade Partners Summit
Trade Partners Swedens årsmöten, höstmöten och nätverksmöten
Days of Trade – Interior & Design

ebba@tradepartners.se

+46 (0)72 142 66 37

Malin Wasström, Head of Communication & Marketing

Malin är kommunikations- och marknadsansvarig för Trade Partners Sweden och Stockholm Fashion District.

malin@tradepartners.se

+46 (0)76 518 90 17

Filip Pålsson, Customer Service

Filip arbetar med kundservice för Stockholm Showroom och Stockholm Shoe House.

filip@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)76 719 56 38

Filip Neborg, Project Assistant

Filip assisterar i Stockholm Fashion Districts och Trade Partners Swedens event.

filip.neborg@tradepartners.se

+46 (0)73 598 35 09

SFD Delivery

I Stockholm Fashion Districts logistikcenter SFD Delivery tar Nativus emot kollektioner, paket och hjälper alla som verkar utifrån distriktet med deras försändelser.

delivery@stockholmfashiondistrict.se

+46 (0)70 090 42 47